Flight Training Documents

Gokturk Virtual fsx, p3d, xplane eğitim sayfamız,Tüm hobidaşlarımızın bilgilenmesi,bilgilerini pekiştirmesi için herkese açık bir şekilde TÜRKÇE paylaşıma sunulmuştur. Sık sık güncellenecek olan sayfamızda temelden uzmanlığa ihtiyacınız olan tüm bilgi materyallerine kolaylıkla ulaşabilecek, uçuşlarınızı daha gerçekçi ve zevkli hale getirebileceksiniz.


İÇERİK BİLGİSİ : ANA UÇUŞ KUMANDALARI -YARDIMCI UÇUŞ KUMANDALARI - GÖREREK UÇUŞ VE ALETLİ UÇUŞ - SQUAWK (TRANSPONDER) - ATIS NEDİR? - HAVA TRAFİK KONTROLÖRÜ KİMDİR? - METAR NEDİR? - YAKLAŞMA USULLERİ - HOLD (BEKLEME) ve ORBIT - HAVACILIKTA KULLANILAN TEMEL HIZLAR - LANDING LIGHTS (PİST IŞIKLARI) ve PİST İŞARETLERİ
Go To Course

İÇERİK BİLGİSİ : UÇAKLAR NASIL UÇAR ? - HAVACILIKTA KULLANILAN HIZLARIN DETAYLI İNCELEMESİ - STALL/PERDOVİTES NEDİR NASIL OLUŞUR ? - PERDÖVİTES HIZINI ETKİLEYEN FAKTÖRLER - HAVA YOĞUNLUĞU NEDİR? - UÇUŞ TAVANI - DİHEDRAL AÇISI - YAW KONTROL (UÇAĞIN BURNUNU SAĞA-SOLA YÖNLENDİRME) - SLATLAR NEDİR,NE İŞE YARAR ? - WİNGLET NEDİR,NE İŞE YARAR? - UÇAKLARDA KALKIŞ ve KALKIŞ ESNASINDA BILINMESİ GEREKEN KRİTİK BİLGİLER - THRUST REVERSER SİSTEMİ - PİTOT TÜPÜ VE STATİK BASINÇ DELİKLERİ - NDB (NON-DIRECTIONAL BEACON) - VOR (VERY HIGH FREQUENCY (VHF) OMNIDIRECTIONAL RANGE - TACAN (TACTICAL AIR NAVIGATION) - ILS (INSTRUMENT LANDING SYSTEM) - MLS (MICROWAVE LANDING SYSTEM) - TCAS (TRAFFIC ALERT AND COLLİSİON AVOİDANCE SYSTEM) - GPWS (GROUND PROXIMITY WARNİNG SYSTEM) - UÇAKLARDA BUZLANMA ETKİLERİ VE ÖNLEYİCİ SİSTEMLER - YAW DAMPER NEDİR? - LOCALIZER NEDİR ? -GLİDE PATH (SLOPE) NEDİR ? - FMS (FLİGHT MANAGEMENT SYSTEM) - MACH TRİM NEDİR ? - RUDDER LİMİTER NEDİR ?.
Go To Course

İÇERİK BİLGİSİ : FMC UARI MESAJLARI VE BU MESAJLARIN NE ANLAMA GELDİĞİNİ, NEDEN UÇAK BİLGİSAYARININ BU HATAYI VERDİĞİNİ ANLATAN BİR EĞİTİM DOKUMANIDIR.
Go To Course

İÇERİK BİLGİSİ : PMDG BOEING 737 MODELININ DETAYLI FMC PROGRAMLAMA VE ROTA HAZIRLAMA EGİTİMİDİR. DÜZEY BİLGİSİ BAŞLANGIÇ SEVİYESİDİR
Go To Course

ONLINE UCUS ESNASINDA KULE YANI AİR TRAFFIC CONTROL ILE NASIL TEMAS KURULUR VE HANGI DURUMLARDA HANGI BOLULER ILE ILETISIME GEÇİLECEĞİNIN ANLATILDIGI EĞİTİMİMİZDİR.
Go To Course